Walk on the Wildside Pop Music Rot
Walk on the Wildside....ook van totaal onbekende druivensoorten ontstaan uit kruisingen kun je heerlijke sappige rode wijn maken.... Lees meer
Weingut Zähringer sinds 1844 bevindt zich in Heitersheim, tussen de Rijn en het Zwarte Woud. Ze werken al sinds 1987 biologisch en sinds 2006 biodynamisch, en dat is met het volume dat zij maken echt bijzonder. Fabian (6e generatie) is tegenwoordig het gezicht naar buiten, maar achter de schermen werkt een heel team aan het steeds verbeteren van de wijnen. Het is een mooi bedrijf waar met veel passie en overtuiging wordt gewerkt, en waar ook nieuwe vinificatietechnieken niet uit de weg worden gegaan.
Ook met nieuwe druivensoorten wordt veel gewerkt. Kruisingen zijn vaak beter bestand tegen ziektes en schimmels, waardoor er ook weer minder in de wijngaard hoeft te worden ingegrepen (ook al is ook dat volledig biologisch). Het gaat dus bij deze wijn wat minder om de specifieke druiven waarvan hij gemaakt wordt, maar juist om de stijl. In tegenstelling tot de druivensamenstelling is de stijl namelijk juist wel constant over de jaren heen.
Wijnregio | Baden - Markgräflerland |
Bodem | Leem en löss |
Ligging | |
Druivensoort(en) | Regent, cabernet cortis, cabernet carol, en prior |
Leeftijd stokken | |
Wijnbouw | |
Oogst en opbrengst | |
Vergisting | Spontaan |
Malo (=malolactische 'vergisting') | |
Opvoeding | Op gebruikte houten vaten en barriques |
Filtering | |
Totaal SO2 | |
Suikers en zuren | 5.7 gr/l restsuiker, 6.1 gr/l zuren |
Alcohol | 13% |
Houdbaarheid | Zeker 5 jr |
Schenktemperatuur | Ca 16° |
Smaakprofiel | bosbes, aalbes, oud hout, sappig |
Wijn / spijs | Gegrild vlees, gekoeld op het terras, steak tartaar |